Cultuur
Het gebouw De Bussel, waarin het Theater de Bussel en de bibliotheek Theek5 zijn gevestigd, is volledig gerenoveerd en uitgebreid richting het Torenplein en Basiliekplein. Het oorspronkelijke gebouw is gerealiseerd in 1983 en voldeed niet meer aan de eisen van deze tijd. Stevens Van Dijck verzorgde in opdracht van de gemeente Oosterhout het bouwmanagement.

Door de realisatie van onder andere een nieuwe zaal van circa 200 stoelen, de aanpassing van de grote zaal van 500 stoelen, de uitbreiding van de foyers, het verbeteren van de logistiek en de renovatie van de overige gebouwdelen, is Theater de Bussel in staat haar programmering beter af te stemmen op de wensen en verlangens van de hedendaagse theaterbezoeker. Tevens biedt dit de mogelijkheid voor uitbreiding van de overige activiteiten. Ook het Filmtheater is nu in het gebouw ondergebracht.


Bibliotheek Theek5 heeft een regionale functie gekregen en is opgezet als belevenisbibliotheek, met verschillende cursus- en leesruimten. Verder is ook de VVV ondergebracht in het gebouw.
Foto's: Michel Kievits
De adviseurs van het gebouw De Bussel hebben het plan tot het definitief ontwerp uitgewerkt. Op basis van dit definitieve ontwerp is de aannemer van het project geselecteerd volgens het Engineer en Construct principe conform de UAV-gc 2005. Aannemer Van Wijnen was vervolgens verantwoordelijk voor de verdere uitwerking van het technisch ontwerp en de uitvoeringstekeningen en heeft aan de hand van deze uitvoeringstekeningen de uitvoering van het project verzorgd. Op 17 juli 2015 is het theater bouwkundig en installatietechnisch opgeleverd. Eind september is de theatertechniek gereed gekomen. De eerste voorstelling is gehouden op 4 oktober.
Opdrachtgever | : | Gemeente Oosterhout |
Locatie | : | Oosterhout |
Architect | : | DP6 en 3TO Architecten |
Adviseurs | : | Ingenieursbureau Nelissen Advies- en Ingenieursbureau Van der Laar Ingenieurs- en Adviesbureau Technion PB Theateradvies
|
Aannemers | : | Van Wijnen Tibo-Veen Installatietechniek
|
Oppervlakte | : | 6.800 m² |
Bouwkosten | : | Onder embargo |
Oplevering | : | September 2015 |